Žumpa podle Jaromíra Soukupa

9. 05. 2018 20:30:00
Ego Jaromíra Soukupa, majitele a moderátora TV Barrandov, narostlo tak obřích rozměrů, že přidal další pořad nazvaný Týden podle Jaromíra Soukupa. Vznikla tak bizarní show, která nemá s komentováním týdne nic společného.

Mgr. Jaromír Soukup je vystudovaný právník, bývalý boxer a současný miliardář a mediální magnát. Zatímco v dřívějších letech byl spojen s menšími opozičními stranami, jako byla Strana zelených nebo Věci veřejné, které finančně podporoval, případně jim vymezoval prostor ve svých médiích, v posledních letech se těší přízni prezidenta republiky a v této souvislosti zřejmě ztratil zbytek soudnosti.

Po pořadech „Instinkty Jaromíra Soukupa“, „Aréna Jaromíra Soukupa“, „Kauzy Jaromíra Soukupa“ „Duel Jaromíra Soukupa“ a pravidelných rozhovorech s prezidentem republiky „Jaromíra Soukupa“, se jal moderovat, rádoby vtipně a objektivně, přehled uplynulého týdne.

V zatím poslední show ze 4.5. větší polovinu svého pořadu pranýřoval Miroslava Kalouska, který do uplynulého týdne patřil, dle jeho názoru proto, že se sám objevil na nějakém náměstí. Bezmála třicet minut „ironických“ komentářů, jak označuje svou show Jaromír Soukup na stránkách webu televize TV Barrandov, věnoval monologu na téma politika, který je, jak sám uvedl, na politické scéně již 30 let.

Jak můžete níže vidět na záznamu pořadu z Youtube, který lze nalézt i v seznamu pořadů na TV Barrandov, Jaromír Soukup si nebral servítky a svůj slovník vybrousil tak, že zaznělo například „prdlajs“, „ ty ses úplně podělal“, „tohle mě sere“, „na co si to, kurva, pořád hraješ“, „vlezl do prdele“ apod. Fakt, že jsou tato vyjádření částečně vypípaná, jelikož se pořad v TV Barrandov uvádí před desátou hodinou večer, na této věci nic nemění, protože jsou vyjádření vypípaná tak špatně, že je zcela zřejmé, co Soukup zcela účelově a vědomě řekl.

To mu zřejmě nestačilo a tak si vzal na paškál i premiéra v demisi Andreje Babiše, bývalého primátora Hudečka nebo třeba zpěváka Radka Bangu, jehož nazval neúspěšným raperem a „zpěvákem čtvrté kategorie“. Nevím, na základě čeho evidentně jakoukoliv kulturou, včetně kultury vystupování, nepolíbený Soukup, hodnotí pěvecké kvality. Zjevně přehlédl, že Gipsy vystupoval i na pěvecké soutěži Eurovize, kam byl nominován za Českou republiku a jakkoliv není Eurovision Song Contest mým šálkem kávy, rozhodně to není soutěž čtvrté pěvecké kategorie.

Zbytek pořadu věnoval Jaromír Soukup pranýřování internetových diskusí, což je, dle jeho názoru, pravděpodobně rovněž fenomén pouze uplynulého týdne. Například Facebook označil za čisté zlo, jak by asi dodal, něco jako „fuj, blé“. Opět následovalo několikrát „kurva“, „debil“ apod., aby následně při hodnocení pojmů na maminkovských serverech konstatoval, že se z toho „asi posere“. Vše prokládal, pokud možno maximálně sprostými a trapnými videi a smíchem domnělých diváků, jako v sitcomech. Dvě témata mu za týden evidentně stačila. Pikantní na tom je, že často pranýřoval fakt, že lidé něco dělají za peníze, přičemž z pořadu ční podbízivost a útok na nejnižší lidské pudy téměř z každé sekundy.

Chápu, že je TV Barrandov malá televize, která musí sbírat podporu, kde se dá, a tudíž dělá, co umí. Většinou uvádí filmy a seriály, které nebyly nové ani před dvaceti lety. Kromě Jaromíra Soukupa, který převážně moderuje „investigativní“ nebo „diskusní“ pořady televize, zde Soukup angažoval např. svou přítelkyni Brožovou nebo manželku hradního kancléře Alex Mynářovou. Je to takový rodinný podnik kamarádek a kamarádů, který má vytvořit při minimálních nákladech maximální zisk.

Pokud mají pořady nějakou sledovanost a firmy se neštítí do takových pořadů vložit svou reklamu, pak asi TV Barrandov bude žít dál i po tak trapných pořadech, jako byl „Týden“ ze 4.5. Soudný člověk, který se na „Týden podle Jaromíra Soukupa“ jednou podívá, si ho už nikdy nepustí, protože to není ani vtipné, ani poučné. Jedině v tom smyslu, že nic tak ubohého a trapného jsem dosud neviděl.

Moje hodnocení: 5% (za jediný vtipný fakt, že se miliardář a mediální magnát neštítí mluvit jako dlaždič jen proto, aby se vlichotil do přízně potenciálních diváků)

Autor: Roman Potoczný | středa 9.5.2018 20:30 | karma článku: 42.98 | přečteno: 7116x


Další články blogera

Roman Potoczný

O prezidentovi psát nebudu

Dlouho jsem nepsal. Neměl jsem čas a chyběl mi elán. Ale nabral jsem sílu a jsem zpět. Zároveň se omlouvám všem, kteří mě postrádali, a pevně doufám, že teď budu psát mnohem více a s o to větší chutí.

17.10.2018 v 8:16 | Karma článku: 14.85 | Přečteno: 372 | Diskuse

Roman Potoczný

Ne, pane premiére!

KSČM není demokratickou stranou a fakt, že její členové byli zvoleni do parlamentu v demokratických volbách, na tom nic nemění. Strana nemůže mít v názvu „komunistická“ a zároveň být demokratickou.

14.7.2018 v 21:45 | Karma článku: 28.63 | Přečteno: 833 | Diskuse

Roman Potoczný

Avengers: Nekonečná Infinity War

Nové pokračování Avengers dokazuje, že je americká kinematografie schopná zrealizovat naprosto cokoliv. Obsadit kvantum slavných herců, spojit dějově nespojitelné a předvést strhující akci v naprosto imaginárním světě.

5.5.2018 v 22:25 | Karma článku: 9.29 | Přečteno: 325 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Výroba postele z bambusu

Bambus je souhrnný název pro množství rodů trav z čeledi lipnicovitých vyznačujících se dřevnatými stébly. Na obrázku ke článku mám čínskou kaligrafii slova čaj – 茶 [chá].

17.10.2018 v 10:22 | Karma článku: 5.91 | Přečteno: 146 |

Karel Sýkora

Jiří Ovčáček – Starý kněz sám proti totalitě

Když stateční lidé varovali před nacismem, nacisté je označovali za lháře. Když stateční lidé varovali před komunismem, komunisté je označovali za lháře.

17.10.2018 v 5:20 | Karma článku: 13.84 | Přečteno: 295 |

Karel Sýkora

Česko-slovenská Bible

Vážení přátelé, rok 2018 je rokem, kdy si připomínáme sté výročí založení společného Československého státu. Rádi bychom Vás při té příležitosti upozornili na čerstvou novinku – unikátní Česko-slovenskou Bibli.

16.10.2018 v 18:56 | Karma článku: 4.16 | Přečteno: 132 |

Karel Sýkora

Veřejné setkání podpořilo situaci čínských křesťanů v ČR

V neděli 14. října 2018 odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskutečnilo modlitební shromáždění na podporu čínských křesťanů, kteří v České republice již druhým rokem žádají o azyl z důvodu svého pronásledování.

16.10.2018 v 6:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 |

Jaroslav Polák

Pánbůh je tady prostě pro všechny stejně

Na Facebooku Alexandr Flek již několik let zveřejňuje parafráze, tj do moderních pojmů a reálií zasazených přetlumočení, důležitých biblických míst v rámci projektu ParaBible. Nechal jsem se inspirovat a napsal jsem...

15.10.2018 v 15:19 | Karma článku: 10.65 | Přečteno: 464 | Diskuse
VIP
Počet článků 293 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3472


Na blogu působím desátý rok. Píšu převážně o filmu, o hudbě, knihách, kulturních a společenských akcích, výjimečně o politice. Je fajn, že lze zatím svobodně vyjadřovat vlastní názor. Zatím ...
Bloguji, tedy jsem!

Najdete na iDNES.cz